Причини гастриту

Часто до медичних закладів звертаються пацієнти із скаргами на порушення травлення, болі в епігастрії, нудоту чи відчуття гіркоти в роті. У більшості випадків такі пацієнти потребують обстеження та лікування, а також роз’яснення про хворобу, причини, її наслідки, лікування, правильне харчування та, що дуже важливо, профілактика.
Отже, зараз коротко розкажу про те, що це за захворювання та як з ним бути.
Гастрит – це захворювання шлунково-кишкового тракту, при якому запалюються внутрішні стінки шлунка. Він буває гострий та хронічний. Через швидкий темп життя та відсутність можливості правильно харчуватися, дедалі більше людей хворіють на нього.
Щоб цього не сталося, потрібно знати про симптоми гастриту та вчасно звертатися до сімейного лікаря.

Причини гастриту:
Спричинити гастрит може систематичне порушення нормального режиму харчування («нашвидкоруч», «всухом’ятку»), тривале подразнення шлунка від вживання гострої, смаженої, жирної їжі, надмірного споживання алкоголю, тютюнопаління, а також стан хронічного стресу. Провокують гастрит і застосування певних ліків.
Доведеною причиною виникнення гастриту є інфікування бактерією Helicobacter pylori (скорочено – H. pylori). Ця бактерія живе в слизовій оболонці шлунку й у нормі, проте у разі додаткових факторів вона активується.
Що робити, коли є підозра на гастрит?
Потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який після огляду назначить додаткові методи обстеження, що включає і фіброгастроскопію, який є найінформативнішим методом.
Як лікуватися?
Для полегшення симптомів гастриту я, як сімейний лікар, призначаю безпечні та ефективні препарати, що нейтралізують печію, мають обволікаючу та болетамувальну дію, а також, проводжу бесіду, навчання, як правильно харчуватися. А у разі підтвердження інфікування бактерією Helicobacter pylori призначаються антихелікобактерні ліки.
Хронічний процес нелікованого, занедбаного гастриту може перейти в складніші форми гастриту, виразкову хворобу чи навіть в рак шлунку. Тому, дорогі наші пацієнти, бережіть себе, дбайте про своє здоров’я, харчуйтеся правильно, ведіть активний спосіб життя та будьте щасливі!!!

Цю та інші статті можна читати на нашій сторінці на Facebook

СТРИПА Надія Тарасівна
лікар ЗПСМ
Головний партнер проєкту – Долинська міська рада.
Е-mail: rada.dolyna.info@gmail.com
Адреса: проспект Незалежності, 5, м. Долина.
Тел.: (03477) 2-70-30.

Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

*Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Долинська міська рада і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.

Все що потрібно знати про коронавірус (COVID-19)

Коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) – це вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини.
Передача COVID-19 відбувається шляхами: повітряно крапельним, повітряно-пиловим, контактним та фекально-оральним.
На першому місці стоїть повітряно-крапельний шлях, коли хворий кашляє, розмовляє або чхає на невеликій дистанції (менше 2 м). Передача контактним шляхом здійснюється через поцілунки, рукостискання, а також, через їжу або предмети, які були в контакті з інфікованою людиною.
З’ясовано, що приблизно у 50% інфікованих хворих COVID-19 протікає безсимптомно. У 80% тих, у кого хвороба проходить з клінічними проявами, вона проходить в легкій формі. Отже, навіть якщо людина суб’єктивно відчуває себе здоровою, це не гарантує те, що вона не є джерелом інфекції.

Клінічні ознаки коронавірусу можуть проявлятись протягом 2-14 діб, частіше це 5-7 днів.
Для коронавірусу характерні звичайні неспецифічні симптоми ГРВІ:
  • Висока t ° тіла;
  • Кашель. Найчастіше він сухий, або з невеликою кількістю мокротиння;
  • Задишка;
  • Сильна слабкість аж до повного занепаду сил;
  • Почуття «закладеності» в грудях;
  • Біль в м’язах;
  • Набагато рідше пацієнти скаржаться на зниження нюху, закладеність носа і болючість в горлі, скарги на нудоту і блювоту, серцебиття, почервоніння і відчуття піску в очах.
  • Залежно від шляху перебігу хвороби розрізняють легкий, середній, важкий і вкрай важкий розвиток інфекції. Легка і середня ступені частіше не вимагають госпіталізації. Характеризуються наявністю невеликої задишки при фізичному навантаженні, слабкістю і невираженою лихоманкою. Одужання при легкій і середній формі зазвичай настає через 7-14 днів.
    Важкий і вкрай важкий перебіг протікає з наявністю вираженої дихальної недостатності і пневмонії, нестабільною гемодинамікою, сплутаністю свідомості, вираженою інтоксикацією, запальним процесом і поліорганною недостатністю різного ступеня тяжкості. Вимагає госпіталізації в спеціалізований стаціонар з призначенням оксигенотерапії і інтенсивного лікування.
    Одне з найбільш грізних ускладнень коронавірусної інфекції є прогресуюча дихальна недостатність, що вимагає кисневої підтримки.
    В групи ризику входять пацієнти:
  • Старшої вікової категорії
  • Пацієнти з цукровим діабетом;
  • Люди з порушенням ліпідного обміну;
  • Пацієнти з артеріальною гіпертензією та з ішемічною хворобою серця;
  • Хворі з компрометованими легенями (обструктивна хвороба легень, туберкульоз, бронхіальна астма та інші);
  • Люди, що знаходяться на специфічному імуномодулюючому лікуванні, хіміотерапії і т. д.
  • Заходи, які обмежують поширення вірусу і ізоляцію інфікованої людини:
  • при найменшій підозрі на захворювання обмежити контакти з людьми і самоізолюватись;
  • уникати великих скупчень людей в закритих приміщеннях;
  • носити засоби індивідуального захисту в громадських місцях;
  • регулярно провітрювати приміщення;
  • дотримуватися правил особистої гігієни: користуватися одноразовими серветками,
  • регулярно мити руки і не торкатися обличчя брудними руками;
  • не відвідувати області, небезпечні в епідеміологічному відношенні.
  • Єдиною можливістю уникнути тяжкого перебігу коронавірусної хвороби є вакцинація. Ефективність вакцин становить від 70% до 90%, зменшує потребу в реанімації, запобігає летальним випадкам.
    Протягом 2-ох років ми боремось з коронавірусною інфекцією, вірус все ще мутує та маскується під ГРВІ. Тому при перших симптомах не потрібно панікувати зверніться в наццентр первинної допомоги до свого сімейного лікаря, він надасть вам консультацію, також по направленню від сіменника ви зможете пройти тестування на наявність коронавірусної інфекції та всі потрібні додаткові методи обстеження.
    Бережіть себе і своїх рідних, дотримуйтесь заходів безпеки. Пам’ятайте, тільки діючи спільно ми зможемо зупинити епідемію.

    Цю та інші статті можна читати на нашій сторінці на Facebook

    КРАВЧУК Світлана Василівна
    лікар ЗПСМ
    Головний партнер проєкту – Долинська міська рада.
    Е-mail: rada.dolyna.info@gmail.com
    Адреса: проспект Незалежності, 5, м. Долина.
    Тел.: (03477) 2-70-30.

    Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

    *Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Долинська міська рада і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.

    Про дифтерію…

    Сьогодні буде незвична тема. Буду писати про хворобу, яку жодного разу не зустрічав і щиро надіюсь, якщо ми зробимо правильні висновки – не зустріну!!! Про ДИФТЕРІЮ в доказових джерелах небагато інформації, адже, завдячуючи вакцинації, вона стала вкрай рідкісним захворюванням.
    Кілька слів про саму ДИФТЕРІЮ. Це бактеріальна інфекція, що передається повітряно-крапельним шляхом.
    Характеризується тяжким тонзилофарингітом, що супроводжується набряком верхніх дихальних шляхів, який у дітей може перекрити дихальні шляхи і призвести до асфіксії. І в цьому перша небезпека дифтерії.
    А по-друге, це токсин (яд) бактерії, котрий вражає серце (міокардити) та нервову систему (паралічі).
    Діагностується ДИФТЕРІЯ по типовій клініці (брудно-сіруваті плівки на мигдаликах, набряк шиї, міокардит), а також виявленні збудника в мазку при посіві. Щодо лікування: то воно проводиться в умовах інфекційного стаціонару і складається з антибактеріальної терапії та введення АНТИТОКСИНУ (сироватки). З останньою в нас в країні часто проблеми.

    Отже… Європа пам’ятає про загрозу дифтерії завдячуючи нам. А що ми?.. А в Україні 02.04.2022 було зафіксовано і підтверджено випадок ДИФТЕРІЇ у вимушено переміщеної особи з Донецької області.
    На щастя, пролікований та ІЗОЛЬОВАНИЙ…
    Але це дуже тривожний дзвіночок для нас усіх…
    Та є і хороша новина… і ми зможемо забути про цю хворобу. Для цього варто просто НЕ НЕХТУВАТИ ВАКЦИНАЦІЄЮ.
    Станом на початок 2022 року в Україні від дифтерії/правцю вакциною АДП-м:
  • У віці 16 років щеплено – 71% населення.
  • А дорослого населення лише 37.9%!!!!
  • Нагадую, щоб уникнути епідемій даний показник має бути вище 90%. Україна зробила багато кроків, щоб бути Європою і зараз, як ніколи, близька до Євросоюзу. Чергова епідемія нам зараз не потрібна. А тому, щеплюйте своїх дітей і не забувайте раз в 10 років, починаючи з 16-річного віку, робити щеплення АДП-м.
    Вакцина АДП-м захищає від двох захворювань: дифтерії та правцю.
    Запрошую звертатись в амбулаторію № 1, м. Долина, вул. Грицей, 15. Вона безкоштовна і наявна в достатній кількості.
    6
    Переноситься легко, можливі поодинокі місцеві реакції.
    Тому, якщо Ви не пам’ятайте коли останнє щеплювались або з моменту вакцинації минуло більше 10 років – зверніться до свого сімейного лікаря і зробіть чергове (як зараз модно казати – БУСТЕРНЕ) щеплення АДП-м.
    Давайте зробимо ДИФТЕРІЮ надбанням нашої історії, а не реаліями медицини.
    З щирою вірою у наше майбутнє…

    Цю та інші статті можна читати на нашій сторінці на Facebook

    ПІЦУР Роман Ярославович
    лікар ЗПСМ
    Головний партнер проєкту – Долинська міська рада.
    Е-mail: rada.dolyna.info@gmail.com
    Адреса: проспект Незалежності, 5, м. Долина.
    Тел.: (03477) 2-70-30.

    Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

    *Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Долинська міська рада і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.

    Обов’язкова вакцинація дорослого населення

    Вакцинація від ДИФТЕРІЇ ТА ПРАВЦЯ – обов`язкова для всіх дорослих, починаючи з 26 років, кожні 10 років. Якщо Ви не знаєте свій вакцинальний статус, рекомендовано отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців – третя.
    Щеплення від дифтерії та правця Ви можете отримати безкоштовно в нашій амбулаторії, звернувшись до вашого сімейного лікаря.
    Щеплення від КОРУ, КРАСНУХИ, ПАРОТИТУ обов`язково необхідно провести не вакцинованим в дитинстві дорослим – щонайменше одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – і другу дозу через місяць.
    ГЕПАТИТ
    Для захисту здоров’я рекомендуємо перевірити, чи проходили ви імунізацію проти гепатиту В. Ці дані ви гарантовано отримаєте в свого сімейника. Якщо немає документальних під тверджень стосовно отримання повного курсу вакцин від гепатиту В в дитинстві, необхідно зробити 3 щеплення за схемою – 0-3–6 міс. Дорослі можуть придбати вакцину за власний кошт і отримати надійний захист від життєво небезпечних наслідків.

    Вакцинація від SARS-CoV-2/COVID-19
    З 2020 року ми беремо участь у вакцинації від COVID-19. На базі нашого центру розгорнуті пункти щеплення де доступі всі дозволені вакцини та їх комбінації. Наразі здійснюється вакцинація 1, 2 та бустерними дозами, дитячого та дорослого населення.
    Окрім цього, рекомендується також зробити наступні щеплення: Усім дорослим рекомендовано кожен рік робити щеплення від сезонного грипу, особливо тим, хто належить до групи ризику – люди з хронічними захворюваннями, вагітні, літні люди.
    Вакцина від пневмококової інфекції захищає від серйозних захворювань, таких як менінгіт або сепсис. Особливо рекомендована літнім людям.
    Менінгококова інфекція – ще одна небезпечна інфекція, що вражає оболонки головного та спинного мозку. Вакцинація рекомендована дітям, людям з ослабленим імунітетом, вагітним, мікробіологам, які працюють в лабораторіях з патогенними бактеріями.
    Щеплення від гепатиту А рекомендовано дітям та дорослим, а також тим, хто планує відвідати країни ендемічні за даним захворюванням, наприклад Африку чи Південну Америку.
    Вакцинація від вітряної віспи рекомендована всім дорослим, хто не переніс захворювання в дитячому віці, а також жінкам, що планують вагітність.
    Подбайте про своє здоров’я завчасно, запобігати розвитку серйозного інфекційного захворювання вчасною вакцинацією, зверніться до свого сімейного лікаря в наш Центр ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ!

    Цю та інші статті можна читати на нашій сторінці на Facebook

    КОСТІВ Вікторія Русланівна,
    лікар ЗПСМ
    Головний партнер проєкту – Долинська міська рада.
    Е-mail: rada.dolyna.info@gmail.com
    Адреса: проспект Незалежності, 5, м. Долина.
    Тел.: (03477) 2-70-30.

    Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

    *Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Долинська міська рада і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.

    Медичні огляди дітей перед школою

    Візит до лікаря перед початком навчального року – це чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики захворювань, фізичного навантаження, здорового харчування та відпочинку.
    Кожна дитина-школяр повинна отримати довідку № 086\0 у свого сімейного лікаря, де після проведеного огляду та проведеної проби Руф’є лікар визначає групу заняття з фізкультури.
    Згідно наказу МОЗ всі школярі 1, 5, 8 класів потребують додаткових обстежень у спеціалістів.

    6 років (перед вступом до школи) – 1 клас: педіатр, дитячий хірург, дитячий ортопед-травматолог, дитячий офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показаннями. Загальний аналіз крові.
    5 клас – педіатр, дитячий хірург, дитячий ортопед-травматолог, дитячий офтальмолог, стоматолог. Загальний аналіз крові. Інші спеціалісти за показаннями.
    8 клас – педіатр, стоматолог, дитячий хірург, дитячий ендокринолог, гінеколог для дівчат, флюорографія. Загальний аналіз крові.
    11 клас – педіатр, стоматолог, гінеколог для дівчат, флюорографія.
    Всі інші школярі отримують довідку у свого педіатра, а якщо є необхідність, тоді лікар-педіатр скеровує до інших спеціалістів.
    У Центрі первинної медичної допомоги безкоштовно надаються такі послуги: загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, ЕКГ.
    Також у нас можна перевірити гостроту зору, слуху, постави, вимірювання артеріального тиску.
    У Центрі первинної медичної допомоги працюють висококваліфіковані педіатри, які завжди дбають про здоров’я майбутнього покоління.

    Цю та інші статті можна читати на нашій сторінці на Facebook

    Головний партнер проєкту – Долинська міська рада.
    Е-mail: rada.dolyna.info@gmail.com
    Адреса: проспект Незалежності, 5, м. Долина.
    Тел.: (03477) 2-70-30.

    Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

    *Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Долинська міська рада і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.