Все що потрібно знати про коронавірус (COVID-19)


Коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) – це вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини.
Передача COVID-19 відбувається шляхами: повітряно крапельним, повітряно-пиловим, контактним та фекально-оральним.
На першому місці стоїть повітряно-крапельний шлях, коли хворий кашляє, розмовляє або чхає на невеликій дистанції (менше 2 м). Передача контактним шляхом здійснюється через поцілунки, рукостискання, а також, через їжу або предмети, які були в контакті з інфікованою людиною.
З’ясовано, що приблизно у 50% інфікованих хворих COVID-19 протікає безсимптомно. У 80% тих, у кого хвороба проходить з клінічними проявами, вона проходить в легкій формі. Отже, навіть якщо людина суб’єктивно відчуває себе здоровою, це не гарантує те, що вона не є джерелом інфекції.
Клінічні ознаки коронавірусу можуть проявлятись протягом 2-14 діб, частіше це 5-7 днів.
Для коронавірусу характерні звичайні неспецифічні симптоми ГРВІ:
Залежно від шляху перебігу хвороби розрізняють легкий, середній, важкий і вкрай важкий розвиток інфекції. Легка і середня ступені частіше не вимагають госпіталізації. Характеризуються наявністю невеликої задишки при фізичному навантаженні, слабкістю і невираженою лихоманкою. Одужання при легкій і середній формі зазвичай настає через 7-14 днів.
Важкий і вкрай важкий перебіг протікає з наявністю вираженої дихальної недостатності і пневмонії, нестабільною гемодинамікою, сплутаністю свідомості, вираженою інтоксикацією, запальним процесом і поліорганною недостатністю різного ступеня тяжкості. Вимагає госпіталізації в спеціалізований стаціонар з призначенням оксигенотерапії і інтенсивного лікування.
Одне з найбільш грізних ускладнень коронавірусної інфекції є прогресуюча дихальна недостатність, що вимагає кисневої підтримки.
В групи ризику входять пацієнти:
Заходи, які обмежують поширення вірусу і ізоляцію інфікованої людини:
Єдиною можливістю уникнути тяжкого перебігу коронавірусної хвороби є вакцинація. Ефективність вакцин становить від 70% до 90%, зменшує потребу в реанімації, запобігає летальним випадкам.
Протягом 2-ох років ми боремось з коронавірусною інфекцією, вірус все ще мутує та маскується під ГРВІ. Тому при перших симптомах не потрібно панікувати зверніться в наццентр первинної допомоги до свого сімейного лікаря, він надасть вам консультацію, також по направленню від сіменника ви зможете пройти тестування на наявність коронавірусної інфекції та всі потрібні додаткові методи обстеження.
Бережіть себе і своїх рідних, дотримуйтесь заходів безпеки. Пам’ятайте, тільки діючи спільно ми зможемо зупинити епідемію.
Цю та інші статті можна читати на нашій сторінці на Facebook
КРАВЧУК Світлана Василівна
лікар ЗПСМ

Е-mail: rada.dolyna.info@gmail.com
Адреса: проспект Незалежності, 5, м. Долина.
Тел.: (03477) 2-70-30.
0 коментарів