Причини гастриту

Опубліковано Дуплеца Мар'ян на

Часто до медичних закладів звертаються пацієнти із скаргами на порушення травлення, болі в епігастрії, нудоту чи відчуття гіркоти в роті. У більшості випадків такі пацієнти потребують обстеження та лікування, а також роз’яснення про хворобу, причини, її наслідки, лікування, правильне харчування та, що дуже важливо, профілактика.
Отже, зараз коротко розкажу про те, що це за захворювання та як з ним бути.
Гастрит – це захворювання шлунково-кишкового тракту, при якому запалюються внутрішні стінки шлунка. Він буває гострий та хронічний. Через швидкий темп життя та відсутність можливості правильно харчуватися, дедалі більше людей хворіють на нього.
Щоб цього не сталося, потрібно знати про симптоми гастриту та вчасно звертатися до сімейного лікаря.

Причини гастриту:
Спричинити гастрит може систематичне порушення нормального режиму харчування («нашвидкоруч», «всухом’ятку»), тривале подразнення шлунка від вживання гострої, смаженої, жирної їжі, надмірного споживання алкоголю, тютюнопаління, а також стан хронічного стресу. Провокують гастрит і застосування певних ліків.
Доведеною причиною виникнення гастриту є інфікування бактерією Helicobacter pylori (скорочено – H. pylori). Ця бактерія живе в слизовій оболонці шлунку й у нормі, проте у разі додаткових факторів вона активується.
Що робити, коли є підозра на гастрит?
Потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який після огляду назначить додаткові методи обстеження, що включає і фіброгастроскопію, який є найінформативнішим методом.
Як лікуватися?
Для полегшення симптомів гастриту я, як сімейний лікар, призначаю безпечні та ефективні препарати, що нейтралізують печію, мають обволікаючу та болетамувальну дію, а також, проводжу бесіду, навчання, як правильно харчуватися. А у разі підтвердження інфікування бактерією Helicobacter pylori призначаються антихелікобактерні ліки.
Хронічний процес нелікованого, занедбаного гастриту може перейти в складніші форми гастриту, виразкову хворобу чи навіть в рак шлунку. Тому, дорогі наші пацієнти, бережіть себе, дбайте про своє здоров’я, харчуйтеся правильно, ведіть активний спосіб життя та будьте щасливі!!!

Цю та інші статті можна читати на нашій сторінці на Facebook

СТРИПА Надія Тарасівна
лікар ЗПСМ
Головний партнер проєкту – Долинська міська рада.
Е-mail: rada.dolyna.info@gmail.com
Адреса: проспект Незалежності, 5, м. Долина.
Тел.: (03477) 2-70-30.

Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

*Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Долинська міська рада і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.

Категорії: Блог

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *