Дифтерія небезпечніша за кір: чому необхідно вакцинуватися.

Опубліковано Кравців Леся на

Дифтерія —дуже небезпечна хвороба. Вона навіть страшніша за кір, бо смертність набагато вища. За статистикою, з тисячі хворих помирає від 50 до 100 людей. Захищені ті,хто вакциновані. В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 70% дітей, дорослих — ще менше.У 2018 році кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення. За таких умов експерти прогнозують можливий ризик виникнення спалаху дифтерії.Єдиний спосіб захиститися — зробити щеплення. 

Є дві основні причини такого падіння рівня вакцинації в Україні. Перша — масштабна антивакцинаторська кампанія, в тому числі з боку Росії.  Друга виникла через те, що  поставки вакцин стали нерегулярними та почався безлад у закупівлях.  Щеплення від дифтерії мають отримувати всі — і діти, і дорослі протягом усього життя, кожні 10 років. 

▪ Дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років — АДП-М. 

▪ Далі необхідно вакцинуватися повторно кожні 10 років. Тобто якщо останнє щеплення проти дифтерії отримано в 16 років, наступне потрібно зробити у 26. І так далі кожні десять років.  

▪ Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані або у вас немає записів про відповідні щеплення — для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М.  Між першим і другим щепленнями інтервал має бути не менше 30 днів та шість місяців між другим і третім щепленнями. 

❗Наразі в усіх областях України є якісна та безпечна вакцина у достатній кількості —понад 2 мільйони доз вакцини для профілактики дифтерії, кашлюку та правця. Це більше ніж 100% від потреби. Зробити щеплення усі можуть безоплатно у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. 

Пацієнти —якщо ви не впевнені, коли востаннє робили щеплення проти дифтерії та правця,перевірте записи та заплануйте візит до свого лікаря. Якщо пропустили щеплення— вакцинуйтеся. А також зберігайте карту щеплень свою та своїх дітей, аби знати, від яких хвороби ви вже маєте захист. 

Сімейні лікарі, терапевти та педіатри —  простежте, щоби пацієнти, які підписали з вами декларацію, мали необхідні щеплення.

Зараз ми розпочинаємо інформаційну кампанію по всьому району. Тож прохання до жителів Долинського району- говоріть про це, допомагайте нам та українцям вберегтися від небезпечних захворювань. Така співпраця щоразу дає результат. 

Категорії: Блог