Що робити, якщо контактували з хворим на кір

Опубліковано Кравців Леся на

Перше і головне — вакцинуватися якомога швидше. Будь-які вікові обмеження для вакцинації скасовані — зробити щеплення безоплатно можуть і діти, і дорослі будь-якого віку.

ХТО ВВАЖАЄТЬСЯ КОНТАКТНОЮ ОСОБОЮ

Контактні особи —  це люди, які перебували в прямому контакті з джерелом інфекції, тобто з людиною, хворою на кір. Людина стає заразною приблизно через 10 днів після інфікування. Найбільшу загрозу для оточуючих вірус кору становить в період від появи перших симптомів до закінчення періоду висипання. Дитина чи дорослий, які контактували з хворим,вважаються контактними особами, а члени їх сімей – ні. Наприклад, якщо у класі дитини хтось захворів кором, то дитина вважається контактною, а мати, батько,брат, сестра і інші члени сім’ї — ні.

КОНТАКТНИЙ ДОРОСЛИЙ: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО КОНТАКТУВАЛИ З ХВОРИМ НА КІР

Якщо ви чи інший дорослий вашої сім’ї контактували з хворим на кір, передусім, зверніться до свого лікаря — терапевта чи сімейного лікаря. Зверніть увагу, що дві дози вакцини КПК формують імунітет на все життя.  Якщо ви отримали щеплення в дитинстві (за Календарем — в 1 і в 6 років), у вас, найпевніше, уже сформувався імунітет проти кору.

Зазвичай у людей, які перехворіли кором,формується імунітет до хвороби. Водночас перенесений кір НЕ є протипоказанням до вакцинації. Важливо: Якщо статус контактної особи і відсутність імунітету проти кору підтверджується, то отримати щеплення проти кору треба якомога раніше — найкраще в перші три дні від моменту контакту.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА КОНТАКТУВАЛА З ХВОРИМ НА КІР

Якщо дитина контактувала з хворим на кір:

  • Дитина до 1 року (ще не щеплена, бо перша вакцина проти кору за Календарем— в 12 місяців): негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра. МОЗУкраїни своїм наказом дозволило робити щеплення дітям від 6 місяців, якщо вониконтактували з хворим на кір.
  • Дитина 1-5 років, яка не була щеплена проти кору: негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК  якомога швидше —бажано в перші три дні (72 години) від моменту контакту. Якщо минуло більше 72 годин від контакту, щеплення все одно рекомендовано, це може полегшити перебіг хвороби;
  • Дитина 1-5 років, яка має 1 щеплення проти кору: отримати другу дозу КПК, але не раніше ніж через місяць від попередньої дози КПК;
  • Дитина від 6 років і старша, яка не була щеплена проти кору: негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК  в перші три дні (72 годин) від моменту контакту. Потім — не раніше ніж через місяць —отримати другу дозу вакцини КПК.
  • Дитина від 6 років і старша, яка має 1 щеплення проти кору: негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати другу дозу КПК якнайшвидше, бажано в перші три дні від моменту контакту.
  • Дитина від 6 років і старша, яка має 2 щеплення проти кору: повідомити лікаря, але вважається, що дві дози КПК захищають  від хвороби.
  • Ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень: негайно зверніться до сімейного лікаря чи педіатра, дитину потрібно вакцинувати.

Інформація з сайту МОЗ України.

Категорії: Блог