ОБЕРЕЖНО: ЛЕПТОСПІРОЗ !!!

Опубліковано Кравців Леся на

Серед професійних хвороб, які викликаються інфекційними збудниками особливе місце займає лептоспіроз. Ним можуть хворіти рибалки, тваринники, працівники лісового господарства та інших професій за родом роботи, які можуть контактувати з хворими тваринами, зокрема гризунами. 

Зараження лептоспірами може відбуватися через харчі та воду, які забруднені сечею гризунів.Дуже часто інфікування трапляється через мікротравми шкіри (подряпини, порізи)навіть непомітні при огляді. Такі мікротравми виникають, наприклад, під час знаходження на порослому травами березі водойми. В таких випадках збудник (лептоспіри) з сечею тварин попадають в воду і вже з води через мікропошкодження шкіри – в організм людини. Слід підкреслити, що в стоячій воді лептоспіри можуть виживати до 250 днів. Небезпека у відношенні збудника (лептоспір) ще і в тому, що інфіковані хворі тварини не завжди гинуть. Є дані,що 80 % інфікованих тварин не гинуть, виділяючи весь період хвороби лептоспірі, відповідно, заражають харчі, воду  річок і водоймищ.
Від часу зараження людини до початку хвороби проходить від 4 до 14 днів.Хвороба починається дуже бурхливо – з різкого підвищення температури тіла до 39 градусів, навіть 40. Характерною ознакою лептоспірозу є болі в м’язах попереку,стегон, ніг. Іноді біль буває настільки сильним, що хворий не може ходити.Такий період триває 2-3 дні. Потім наступає полегшення, але в разі відсутності лікування – так званий другий період хвороби, при якому вражаються насамперед нирки, печінка і навіть, мозкові клітини. Найбільш небезпечне ураження нирок. В таких випадках вилікувати хворих майже неможливо, людина гине.
Отже, при появі перших ознак захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря, розповісти йому про різкий початок захворювання, високу температуру та болі в м’язах. Тільки своєчасне лікування може врятувати хворого на лептоспіроз.

Категорії: Блог