20 жовтня – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА РАК МОЛОЧНОЇЗАЛОЗИ.

Опубліковано Кравців Леся на

Всесвітній день боротьби із захворюванням на рак грудей відзначається щорічно більш, ніж у 45 країнах світу. Міжнародним символом організацій і приватних осіб, котрі підтримують програму боротьби з раком молочної залози є рожева стрічка (англ. pink ribbon). Програма підтримується президентами різних країн на державному рівні, монаршими особами, відомими медиками, зірками шоу-бізнесу, комерційними й неурядовими організаціями.
Головною метою організації та проведення просвітницьких заходів цього дня – привернення уваги суспільства до вирішення проблеми раку грудей, важливість пропаганди своєчасної діагностики цього захворювання на початкових стадіях .
В останні роки у всьому світі широко розгорнулася кампанія по боротьбі з раком молочної залози, оскільки це одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Ризик захворіти цією хворобою має практично кожна жінка.Найчастіше ця онкологічна проблема наздоганяє жінок у віці понад 40 років із спадковою схильністю до даного захворювання. Факторами додаткового ризику медики називають пізню менопаузу, паління, пізні перші пологи, переривання вагітності, ожиріння, несприятливу екологічну ситуацію тощо.
Мешканок області закликають пройти безкоштовні обстеження аби попередити захворювання.На сьогодні у області працюють 7 скринінгових центрів, у яких жінки можуть пройти обстеження і виявити пухлину на дуже ранніх стадіях, які легко лікуються. Запис на дослідження у ці скринінгові центри може провести сімейний лікар та акушер-гінеколог чи онколог. Обстежуватись можна і не під час акції –нею привертається увага до проблеми, жінка може пройти обстеження у будь-який час.

Категорії: Блог