Як не захворіти на грип: поради із профілактики грипу та ГРВІ

Опубліковано Кравців Леся на

Важливо пам’ятати, що грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, подібні до ознак ГРВІ, але набагато небезпечніший. Симптоми грипу: раптовий початок хвороб; головний біль; ломота у м’язах і суглобах; біль у горлі;підвищення температури тіла до 38 °С і більше; кашель; в окремих випадках — блювота і пронос.

Як можна заразитися вірусом грипу: передається повітряно-краплинним; повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання); внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

Нагадуємо, що найкраща профілактика грипу— це щорічна вакцинація. Яка: зменшує ризик захворіти на грип; зменшує ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Найкращий час для щеплення —напередодні грипозного сезону. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Нагадуємо про важливість колективного імунітету! Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

За перших симптомів обов’язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Категорії: Блог