Як не захворіти на грип: поради із профілактики грипу та ГРВІ

Важливо пам’ятати, що грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, подібні до ознак ГРВІ, але набагато небезпечніший. Симптоми грипу: раптовий початок хвороб; головний біль; ломота у м’язах і суглобах; біль у горлі;підвищення температури тіла до 38 °С і більше; кашель; в окремих випадках — блювота і пронос.
Як можна заразитися вірусом грипу: передається повітряно-краплинним; повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання); внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).
Нагадуємо, що найкраща профілактика грипу— це щорічна вакцинація. Яка: зменшує ризик захворіти на грип; зменшує ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Найкращий час для щеплення —напередодні грипозного сезону. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Нагадуємо про важливість колективного імунітету! Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.
За перших симптомів обов’язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.