Холестерин та його зв’язок з вагою, віком та дієтою: питання і відповіді!!!

Опубліковано Кравців Леся на

Мова звісно йде про тих людей, які мають вік більше 30 років… Чому ми так переживаємо за холестерин і навіть намагаємось вживати продукти без нього?!

Через утворення атеросклеротичних бляшок у наших судинах.Чим це нам загрожує? Звуження судини може призвести до поганого кровопостачання органу і як наслідок порушення його роботи або навіть його відмирання. Також бляшка може розірватись, що може призвести до утворення тромбу, який може спричинити зупинку кровообігу у певній ділянці нашої системи кровообігу. Холестерин не залежить від маси тіла.

Дуже важливим є співвідношення доброго холестерину до поганого – це коефіцієнт атерогенності, його норми також постійно переглядають. Парадокс в тому, що при ідеальних показниках холестерину у вас може утворитись бляшка у судині, і навпаки при високих показниках холестерину є пацієнти в яких ми не знаходимо жодної бляшки. Чи дієта впливає на рівень холестерину в нашому організмі? Частково так, але механізм впливу є дещо інший ніж ми думаємо і це зв’язано з системним запаленням.Тобто дієта є частиною можливості вплинути на те щоб у вас не утворилась бляшка, але не є вирішальним фактором. Фізичні вправи можуть знизити холестерин? Теоретично так, але практично ні. Єдине, що фізичні вправи таки потрібні для нашого організму, щоб він правильно працював, але спорт не зменшить ризик утворення бляшок у судинах, а великий спорт навпаки може прискорити цей процес. Тоді в чому ж секрет? Виявляється, що найбільшою проблемою для нашого організму є системне запалення. Це один з процесів, що лежить в основі багатьох захворювань, різних за своєю природою. Біологічне значення запалення полягає в перешкоджанні розповсюдженню в організмі хвороботворних агентів, інколи запальний процес сприяє їхньому знищенню.

Тобто в судині це також буде відбуватись як і в інших органах, але ми не будемо цього відчувати.І бляшка у судині це ніщо інше як реакція нашого організму на запалення, а не на те що у нас високий показник холестерину в крові. Про що ж свідчить найчастіше високий холестерин в аналізах? Про те що у нас в організмі проходить системне запалення і печінка виробляє більше холестерину для відновлення нашого організму. Виявляється насправді холестерин є дуже потрібним для нашого організму, а саме для синтезу гормонів (кортизол, тестостерон, альдостерон, жіночих статевих гормонів), вітаміну D, жовчних кислот (потрібні для процесу травлення жирів), для мієлінових волкон, які оточують нерви, для контролю синтезу глюкози, для мембран більшості клітин! Тобто для регенерації нам потрібен холестерин! І це доречі не жир, а спирт насправді, тому по англійськи він називається холестерол. А тепер перейдемо до системного запалення. Причини системного запалення: неякісна їжа, шкідливі звички, інфекційні захворювання, аутоімунні захворювання, алергічні захворювання, надлишок сечової кислоти в організмі.

Будьте здорові !!!

Категорії: Блог