Вітаємо з Днем Медика

ДОРОГІ МЕДИЧНІ ПРАЦІВНИКИ!

Щиросердечно вітаємо Вас, з професійним святом, Днем медичного працівника! Висловлюємо найтепліші слова вдячності за Вашу нелегку працю, доброту та професіоналізм. Нехай довге життя обдарує Вас щасливими моментами і приємними спогадами, розумінням і вдячністю людей. Бажаю Вам та Вашим родинам здоров’я, щастя, добра і благополуччя, невичерпної енергії та вагомих професійних здобутків.

З повагою, адміністрація КНП «ЦПМД»ДМР

Увага ! ! !

УВАГА ❗❗❗
З 28.04.2021 року КНП «Центр первинної медичної допомоги” продовжує кампанію з вакцинації від COVID-19.
В цей раз пріоритетними групами будуть люди віком 6️⃣5️⃣ років і старше. ☝️Також вакцинуватися можуть люди з 1 та 2 етапів дорожньої карти вакцинації (✅віськовослужбовці, ✅прикордонна служба, ✅служба з надзвичайних ситуацій, ✅медичні та фармакологічні працівники).
📝Для запису на вакцинацію від COVID-19 достатньо перейти за посиланням

Форма реєстрації на щеплення

та надати данні, які необхідні для формування попереднього списку. Далі з Вами зв’яжуться наші адміністратори і запишуть Вас на визначений день та певну годину.
☎️ Також Ви можете зателефонуйте своєму сімейному лікарю або по одному з телефонів на ресепшн Долинських міських амбулаторій та амбулаторій сільської місцевості записатися на вакцинацію
💉Вакцина AstraZeneca-SKBio, що виробляється у Південній Кореї 🇰🇷 . Вона повнісю ідентична індійській вакцині CoviShield.

Оголошення!

З 22 березня в Україні стартував II етап вакцинації від COVID-19. У нашому центрі первинної медичної допомоги запрацював пункт щеплення, який знаходиться на першому поверсі (11 каб.).Вхід зі сторони колишнього інфекційного відділення.
Пройти вакцинацію у нас можуть медики, немедичний персонал всіх закладів охорони здоров’я, системи громадського здоров’я та працівники соціальної сфери. Також чекаємо на охочих віком від 80 років. Продовжуємо вакцинацію цільових груп І етапу, а саме: військовослужбовців, працівників та мешканців інтернатних закладів, будинків для людей похилого віку.
Крім того, формуємо чергу тих, які не належать до жодної з цільових груп на цьому етапі.
За деталями звертайтесь до свого сімейного лікаря Або рейструйтеся за телефоном: +380 93 126 4120

Електронне направлення

В медичному просторі України з 1 квітня з’явився такий термін, як електронне направлення. Навколо цих направлень зараз відбувається дуже багато непорозумінь, у результаті яких страждає пацієнт. Коротко про те, як функціонує ця система.
Вріант перший
У пацієнта є якесь хронічне захворювання, для прикладу, гіпертонічна хвороба. Пацієнт звертається до свого сімейного лікаря (терапевта, педіатра). Лікар вирішує, що потрібна або консультація вузького фахівця, або госпіталізація.
В цьому випадку пацієнту виписують електронне направлення і на свій мобільний телефон він отримує 16-значний код. За великим рахунком, це і є електронне направлення. Для зручності лікарі «первинки» можуть роздрукувати це у паперовому вигляді.
Все, пацієнт звертається до будь-якого закладу, який сам обере. Це може бути районна лікарня, а може бути і, для прикладу, обласна. Тут вибір за пацієнтом. До направлення, зазвичай, додаються результати базових обстежень (аналіз крові, ЕКГ тощо).
З цим усім пацієнт може звернутися у будь-яку лікарню і там, згідно з договором, пацієнту не мають права відмовити у прийомі.
Варіант другий
У пацієнта якийсь гострий невідкладний стан, (для прикладу – перелам кісток, травма чи фурункул у носі). В такому випадку направлення від сімейного лікаря не потрібне. І будь-яке вимагання цього направлення у лікарів первинки є неправомірні. Випадки вимагання у пацієнтів з гострим станом направлення від лікарів первинки непоодинокі. Пацієнт повинен розуміти, що ця дія неправомірна. І в цій ситуації чомусь увесь негатив виливається на лікарів первинки. Наша місія – бути корисними для пацієнта, і ми робитимемо все, щоб допомогти.
Варіант третій
Лікар первинки виписав направлення, пацієнту на мобільний телефон прийшов код цього підтвердження. Пацієнт звертається до вузького фахівця. А той відповідає, що «сімейник щось наплутав з направленням і воно не відкривається». З усією відповідальністю повідомляємо – якщо смс із кодом направлення надійшло пацієнту, то направлення виписане коректно і тут потрібно розбиратися саме на стороні вузького фахівця.
Підсумовуємо цей довгий текст.
• Електронне направлення виписує лікар первинної ланки або лікар «вторинки», у котрого спостерігається хворий (приклад – на повторну перев’язку у хірурга чи ортопеда направлення від «сімейника» непотрібно!
• Вимагання направлення при гострих станах неправомірне. І, як завжди, нагадуємо, що пацієнт може звернутися на гарячу лінію НСЗУ за номером 1677 за роз’ясненнями із будь-яких питань.
Сайт КНП ЦПМД ДРР інформує
Електронне направлення, як і декларація, – ключ до безоплатних послуг у Програмі медичних гарантій. Його виписує сімейний лікар, терапевт, педіатр або ж лікуючий лікар..
Пацієнту виписують направлення, коли його проблема потребує залучення вузького спеціаліста, додаткових обстежень, процедур чи госпіталізації.
Розповідаємо, як користуватися електронними направленнями.
1. Е-направлення створюється лише в електронній системі охорони здоров’я лікарем, який у ній авторизований.
2. Лікар може змінити чи виправити направлення, тільки шляхом скасування і створення нового.
3. В е-направленні не вказується ні заклад, ні лікар, до якого направляють пацієнта, лише код послуги та інформація про заклад і лікаря, який його створив. Місце отримання послуги пацієнт обирає самостійно. В будь-якій лікарні України, яка має контракт з НСЗУ.
Але є виключення.
Коли відбувається переведення пацієнта на рівні “стаціонар-стаціонар”, тоді заклад вказується.
Також е-направлення не потрібне, якщо пацієнт лікується стаціонарно і має пройти в тій же лікарні певні обстеження чи консультації.
1. Кожне е-направлення має свій номер у системі. Якщо направлень декілька, але вони стосуються однієї проблеми, то номер у них однаковий і називається груповим.
2. Пацієнт отримує номер направлення в смс на телефон, який вказаний у декларації з лікарем. Номер направлення складається із 16 символів (цифр та літер) і виглядає приблизно ось так: 0000-К4НК-9Т6М-3А20. Якщо зручніше, можна попросити роздруковане направлення. Воно буде містити штрих-код, дату виписки, дату, до якої дійсне направлення, ім’я та діагноз пацієнта, назву послуги, ім’я та контакти лікаря і додаткові інструкції чи нотатки для пацієнта у разі потреби.
3. Щоб отримати послугу за направленням, слід прийти в обраний заклад, попередньо записавшись через сайт, медичну інформаційну систему, реєстратуру чи телефоном, і повідомити лікарю номер направлення. Перелік послуг, які надає кожен медичний заклад, можна подивитися на дашборді НСЗУ.
Також НСЗУ має дашборд із е-направленнями, який показує, скільки направлень було створено й виконано та за якими видами послуг.

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

14 листопада 2018 року відмічається Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом.

Поширеність діабету в Україні за останні 10 років збільшилася наполовину. Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в Україні є наслідком захворювання на діабет.

В Чернівецькій області станом на 01.01.2018 року зареєстровано 39268 дорослих хворих на цукровий діабет, що становить 5449,2 на 100 тис. дорослого населення і складає 44,6% від всієї патології ендокринної системи. Вперше виявлено хворих на цукровий діабет у 2017 році – 2607, що становить 361,8 на 100 тис. дорослого населення. Із числа зареєстрованих хворих 3% складають хворі на цукровий діабет I типу, 97% – хворі на цукровий діабет II типу.

Діабет – це хронічна хвороба, що розвивається в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну або коли організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін – це гормон, який регулює рівень вмісту цукру в крові. Загальним результатом неконтрольованого діабету є гіперглікемія або підвищений рівень вмісту цукру в крові, що з часом призводить до серйозного пошкодження багатьох систем організму.

Для діабету I типу (раніше відомому як інсулінозалежний, юнацький або дитячий) характерно недостатнє вироблення інсуліну в організмі, тому при ньому необхідно щоденне введення інсуліну. Причина виникнення цього типу діабету на сьогоднішній день невідома і йому важко запобігти. Симптоми, які виникають при діабеті I типу: надмірне сечовиділення (поліурія), спрага (полідипсія), постійне відчуття голоду, втрата ваги, зміна зору і втома. Ці симптоми можуть виникнути раптово.

Діабет II типу (раніше іменувався інсулінонезалежним або дорослим) розвивається внаслідок неефективного використання інсуліну організмом. Більшість хворих, які страждають на діабет II типу, мають надмірну вагу і фізично інертні в повсякденному житті. Симптоми даного типу можуть бути подібними із симптомами діабету I типу, але частіше є менш вираженими. В результаті хвороба може бути діагностована через кілька років після її початку – вже після виникнення ускладнень.

До важких ускладнень цукрового діабету відносяться інфаркт міокарду, інсульт, діабетична ретинопатія з подальшою сліпотою, нефропатія з нирковою недостатністю, порушення кровотоку нижніх кінцівок.

Переважне значення в боротьбі з цукровим діабетом має первинна профілактика, яка повинна бути спрямована, в першу чергу, на здоровий спосіб життя, а саме:

– раціональне харчування;

– підвищення рухової активності;

– відмова від шкідливих звичок;

– дотримання режиму праці та відпочинку;

– зниження надлишкової маси тіла;

– контроль артеріального тиску.

Щорічне відзначення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом спрямовано на підвищення поінформованості населення щодо профілактики захворювання, привернути увагу медичних працівників, громадськості до вирішення цієї медико-соціальної проблеми.