Новини

Причини гастриту

Часто до медичних закладів звертаються пацієнти із скаргами на порушення травлення, болі в епігастрії, нудоту чи відчуття гіркоти в роті. У більшості випадків такі пацієнти потребують обстеження та лікування, а також роз’яснення про хворобу, причини, її наслідки, лікування, правильне харчування та, що дуже важливо, профілактика.
Отже, зараз коротко розкажу про те, що це за захворювання та як з ним бути.
Гастрит – це захворювання шлунково-кишкового тракту, при якому запалюються внутрішні стінки шлунка. Він буває гострий та хронічний. Через швидкий темп життя та відсутність можливості правильно харчуватися, дедалі більше людей хворіють на нього.
Щоб цього не сталося, потрібно знати про симптоми гастриту та вчасно звертатися до сімейного лікаря.

Причини гастриту:
Спричинити гастрит може систематичне порушення нормального режиму харчування («нашвидкоруч», «всухом’ятку»), тривале подразнення шлунка від вживання гострої, смаженої, жирної їжі, надмірного споживання алкоголю, тютюнопаління, а також стан хронічного стресу. Провокують гастрит і застосування певних ліків.
Доведеною причиною виникнення гастриту є інфікування бактерією Helicobacter pylori (скорочено – H. pylori). Ця бактерія живе в слизовій оболонці шлунку й у нормі, проте у разі додаткових факторів вона активується.
Що робити, коли є підозра на гастрит?
Потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який після огляду назначить додаткові методи обстеження, що включає і фіброгастроскопію, який є найінформативнішим методом.
Як лікуватися?
Для полегшення симптомів гастриту я, як сімейний лікар, призначаю безпечні та ефективні препарати, що нейтралізують печію, мають обволікаючу та болетамувальну дію, а також, проводжу бесіду, навчання, як правильно харчуватися. А у разі підтвердження інфікування бактерією Helicobacter pylori призначаються антихелікобактерні ліки.
Хронічний процес нелікованого, занедбаного гастриту може перейти в складніші форми гастриту, виразкову хворобу чи навіть в рак шлунку. Тому, дорогі наші пацієнти, бережіть себе, дбайте про своє здоров’я, харчуйтеся правильно, ведіть активний спосіб життя та будьте щасливі!!!

Цю та інші статті можна читати на нашій сторінці на Facebook

СТРИПА Надія Тарасівна
лікар ЗПСМ
Головний партнер проєкту – Долинська міська рада.
Е-mail: rada.dolyna.info@gmail.com
Адреса: проспект Незалежності, 5, м. Долина.
Тел.: (03477) 2-70-30.

Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

*Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Долинська міська рада і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.

Все що потрібно знати про коронавірус (COVID-19)

Коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) – це вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини.
Передача COVID-19 відбувається шляхами: повітряно крапельним, повітряно-пиловим, контактним та фекально-оральним.
На першому місці стоїть повітряно-крапельний шлях, коли хворий кашляє, розмовляє або чхає на невеликій дистанції (менше 2 м). Передача контактним шляхом здійснюється через поцілунки, рукостискання, а також, через їжу або предмети, які були в контакті з інфікованою людиною.
З’ясовано, що приблизно у 50% інфікованих хворих COVID-19 протікає безсимптомно. У 80% тих, у кого хвороба проходить з клінічними проявами, вона проходить в легкій формі. Отже, навіть якщо людина суб’єктивно відчуває себе здоровою, це не гарантує те, що вона не є джерелом інфекції.

Клінічні ознаки коронавірусу можуть проявлятись протягом 2-14 діб, частіше це 5-7 днів.
Для коронавірусу характерні звичайні неспецифічні симптоми ГРВІ:
 • Висока t ° тіла;
 • Кашель. Найчастіше він сухий, або з невеликою кількістю мокротиння;
 • Задишка;
 • Сильна слабкість аж до повного занепаду сил;
 • Почуття «закладеності» в грудях;
 • Біль в м’язах;
 • Набагато рідше пацієнти скаржаться на зниження нюху, закладеність носа і болючість в горлі, скарги на нудоту і блювоту, серцебиття, почервоніння і відчуття піску в очах.
 • Залежно від шляху перебігу хвороби розрізняють легкий, середній, важкий і вкрай важкий розвиток інфекції. Легка і середня ступені частіше не вимагають госпіталізації. Характеризуються наявністю невеликої задишки при фізичному навантаженні, слабкістю і невираженою лихоманкою. Одужання при легкій і середній формі зазвичай настає через 7-14 днів.
  Важкий і вкрай важкий перебіг протікає з наявністю вираженої дихальної недостатності і пневмонії, нестабільною гемодинамікою, сплутаністю свідомості, вираженою інтоксикацією, запальним процесом і поліорганною недостатністю різного ступеня тяжкості. Вимагає госпіталізації в спеціалізований стаціонар з призначенням оксигенотерапії і інтенсивного лікування.
  Одне з найбільш грізних ускладнень коронавірусної інфекції є прогресуюча дихальна недостатність, що вимагає кисневої підтримки.
  В групи ризику входять пацієнти:
 • Старшої вікової категорії
 • Пацієнти з цукровим діабетом;
 • Люди з порушенням ліпідного обміну;
 • Пацієнти з артеріальною гіпертензією та з ішемічною хворобою серця;
 • Хворі з компрометованими легенями (обструктивна хвороба легень, туберкульоз, бронхіальна астма та інші);
 • Люди, що знаходяться на специфічному імуномодулюючому лікуванні, хіміотерапії і т. д.
 • Заходи, які обмежують поширення вірусу і ізоляцію інфікованої людини:
 • при найменшій підозрі на захворювання обмежити контакти з людьми і самоізолюватись;
 • уникати великих скупчень людей в закритих приміщеннях;
 • носити засоби індивідуального захисту в громадських місцях;
 • регулярно провітрювати приміщення;
 • дотримуватися правил особистої гігієни: користуватися одноразовими серветками,
 • регулярно мити руки і не торкатися обличчя брудними руками;
 • не відвідувати області, небезпечні в епідеміологічному відношенні.
 • Єдиною можливістю уникнути тяжкого перебігу коронавірусної хвороби є вакцинація. Ефективність вакцин становить від 70% до 90%, зменшує потребу в реанімації, запобігає летальним випадкам.
  Протягом 2-ох років ми боремось з коронавірусною інфекцією, вірус все ще мутує та маскується під ГРВІ. Тому при перших симптомах не потрібно панікувати зверніться в наццентр первинної допомоги до свого сімейного лікаря, він надасть вам консультацію, також по направленню від сіменника ви зможете пройти тестування на наявність коронавірусної інфекції та всі потрібні додаткові методи обстеження.
  Бережіть себе і своїх рідних, дотримуйтесь заходів безпеки. Пам’ятайте, тільки діючи спільно ми зможемо зупинити епідемію.

  Цю та інші статті можна читати на нашій сторінці на Facebook

  КРАВЧУК Світлана Василівна
  лікар ЗПСМ
  Головний партнер проєкту – Долинська міська рада.
  Е-mail: rada.dolyna.info@gmail.com
  Адреса: проспект Незалежності, 5, м. Долина.
  Тел.: (03477) 2-70-30.

  Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

  *Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Долинська міська рада і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.